آموزش المنتور

امروز با آموزش تخصصی المنتور فارسی با شما هستیم.

آموزش المنتور آیلین وب یکی از عنوان هایی است، که افراد علاقه مند به مباحث طراحی سایت در مراجعه به سایت های مرتبط با این موضوع زیاد با آن مواجه می شوند.

علی رغم محبوبیت این ابزار و کاربردهای متعدد آن هنوز هم هستند کسانیکه به درستی با تعریف، کاربرد و ویژگی های آن آشنایی ندارند. در این مقاله قصد داریم به معرفی المنتور و روش هایی که برای دریافت آموزش المنتور به طور کامل وجود دارد توضیحاتی را به علاقه مندان ارائه دهیم.

  1. المنتور چیست؟
  2. المنتور چه کاربردهایی دارد؟
  3. مزایایی که باعث محبوبیت افزونه المنتور می شود چیست؟

المنتور چیست؟

المنتور یکی از افزونه های پرکاربرد در سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. سیستم وردپرس که امروزه برای طراحی و مدیریت محتوای سایت یکی از سیستم های بسیار محبوب است در اصل مانند یک گوشی همراه بدون نرم افزار است. در واقع بدون افزونه ها وردپرس تنها قابلیت ایجاد یک وبلاگ ساده را داشته و امکانات مختلفی که در سایت های حرفه ای وجود دارند را نمی توان با آن ایجاد کرد. اما افزونه هایی که به این سیستم اضافه شده و روز به روز در حال پیشرفت و ارتقا می باشند به حرفه ای تر کردن این سیستم کمک می کنند که یکی از آن ها افزونه المنتور می باشد.

تعریف المنتور

المنتور، یک صفحه ساز حرفه ای و قدرتمند است. این افزونه مدت زمان کوتاهی است که به بازار طراحی سایت عرضه شده است، اما خیلی زود به محبوبیت چشمگیر رسیده و جایگزین افزونه های با کارکرد مشابه را گرفته است. امروزه نزدیک به 5 ملیون سایت با استفاده از این افزونه طراحی و صفحه سازی می شوند. برای طراحی سایت در وردپرس باید از قالب های آماده استفاده کرد. در واقع این قالب ها پایه سایت را به طور آماده در اختیار کاربر قرار می دهند و کاربر تنها با افزودن محتواها و… سایت را راه اندازی می کند. هر چند این کار طراحی سایت را ساده می کند اما مسائلی مانند عدم شخصی سازی بودن سایت و مطابقت کامل با کسب و کار باعث نارضایتی کاربر در طولانی مدت می شود. امروزه اما با استفاده از صفحه ساز المنتور می توان انواع سایت ها را در هر حوزه ای مانند فروشگاهی، آموزشی، خبری و…. به طور شخصی و کاملا مطابق سلیقه به طور اختصاصی و به همان شیوه ساده طراحی کرد.

بیشتر بخوانید:  اتاق کابانا چیست؟

برای برخورداری از اطلاعات بیشتر در مورد افزونه المنتور، امروزه سایت های مختلفی آموزش المنتور را به طور کامل در اختیار کاربران قرار می دهند که یکی از این سایت ها در زمینه ارائه بهترین آموزش ها، سایت آیلین وب می باشد.

المنتور چه کاربردهایی دارد؟

پیش از روی کار آمدن المنتور، افراد برای طراحی یک سایت در محیط وردپرس ناچار به استفاده از قالب های آماده بودند. هرچند این قالب ها کار طراحی سایت را ساده تر می کردند اما مشکلات مختلفی نیز  داشتند. به عنوان مثال تمام خواسته ها از یک سایت در قالب های آماده وجود نداشت یا مشابهت سایت ها با یکدیگر از جمله مشکلات استفاده از قالب های آماده وردپرس بود. با ساخت افزونه متن باز المنتور اما قالب و پوسته ها در وردپرس تحول زیادی پیدا کرده و توسعه و شخصی کردن سایت های طراحی شده در این محیط بسیار بیشتر شد.

بیشتر بخوانید:  IRANCCTV.CENTER مرجع دوربین مداربسته ایران

قابلیت الگو سازی

یکی از کاربردها و قابلیت های افزونه المنتور امکان الگوسازی در آن است. در واقع می توان یک صفحه طراحی شده در المنتور را ذخیره سازی کرد و در طراحی یک سایت شخصی یا سایت های دیگر مورد استفاده قرار داد. همچنین برای راحتی کاربران این افزونه قالب هایی را به طور از پیش طراحی شده و قابل ویرایش برای هر بخش از یک سایت طراحی و در اختیار قرار داده است که با استفاده از آن ها می توان به ساده ترین شکل یک قالب حرفه ای برای سایت طراحی کرد.

افزودنی های مختلف

همچنین این افزونه برای راحتی کاربران افزودنی های مختلفی را به طور رایگان در اختیار کاربران قرار داده است. کاربردی بودن اصلی المنتور در سادگی کار و امکانات متنوع و مختلفی است که در اختیار کاربر می گذارد.

 

مزایایی که باعث محبوبیت افزونه المنتور می شود چیست؟

المنتور مزایای زیادی دارد. این مزایا باعث محبوبیت سریع و کوتاه مدت المنتور شده است. قابلیت های فراوان در کنار امکانات متعدد و متنوعی که در اختیار کاربران می گذارد باعث پرطرفدار شدن این افزونه در کوتاه مدت شده است. برخی از مزایای افزونه المنتور در ادامه بررسی خواهد شد و برای اطلاع از تمام مزایای آن می توان با مراجعه به سایت آیلین وب و دریافت آموزش المنتور به طور کامل از مزایا و ویژگی های دیگر آن مطلع شد.

ادیت آسان

یکی از مهمترین مزایا در المنتور سادگی و سرعت بالا در ویرایشگر آن است. این ویژگی به کاربر کمک می کند تا صفحات را به دلخواه طراحی و تغییر دهد و با استفاده از قابلیت پیش نمایش، سایت طراحی شده در قالب را مشاهده کند تا در صورت نیاز ادیت های مورد نظر را روی آن انجام دهد. این قابلیت به صورت لحظه ای است و فورا انجام می شود که باعث صرفه جویی در زمان کاربر نیز می شود.

بیشتر بخوانید:  اجرا و نصب سقف کشسان

امکان تغییر سایز صفحات

از دیگر مزایای المنتور امکان تغییر سایز صفحه است. بخش های مختلف و اندازه کلی صفحه را می توان در این افزونه تغییر سایز و وضعیت داد و حتی این امکان وجود دارد که این تغییر تنها در یک صفحه و بخش از سایت یا در تمام قسمت های سایت اعمال شود.

متن باز

المنتور یک افزونه متن باز است. به این معنا که در صورت نیاز به تغییرات هم توسط کاربر و هم توسط توسعه دهنده این امکان وجود دارد. البته انجام تغییرات در کدهای این افزونه نیز نیاز به اطلاعات کامل و تخصص در این زمینه دارد.

ذخیره سازی صفحات

المنتور قابلیت ذخیره سازی صفحات را نیز دارد. به عبارتی بعد از طراحی می توان صفحات را ذخیره کرد تا در زمان نیاز آن را مورد استفاده قرار داد و دیگر نیازی به طراحی و شروع کار از ابتدا نیست. همچنین صفحات ذخیره شده را می توان برای دیگر سایت ها نیز مورد استفاده قرار داد. ویژگی ها و مزایای المنتور بسیار بیشتر از موارد ذکر شده است. با آموزش المنتور می توان از بسیاری از این مزایا اطلاع کسب کرد. آموزش المنتور به بهترین شکل در سایت آیلین وب در اختیار کاربران قرار می گیرد.